2 Kasım 2010 Salı

Kitaplar ve Nostalji

çocuğunuz yok ve canınız mı sıkılıyor? bir bebek bakıcısı tutun ve ona çocuğunuzun yukarıda uyuduğunu ve uyanmaması gerektiğini söyleyin. akşam eve geldiğinizde çocuk nerde diye sorun.


brave new world okuduktan sonra öss zamanında yitirdiğim kitap okuma alışkanlığım geldi aklıma. eskiden ne çok kitap okurdum. küçük vampir serisi, tohmaz brezina kitapları ve dört kafadar serisi , dan brown, spiderwick, unutursam kendimi affetmeyeceğim harry potter serisi...


odamda bir kütüphane vardı(4 raftan oluşurdu ama kütüphane sayılırdı). bir seriye ait kitabı aldığıım zaman tüm seriyi toplamayı saplantı haline getirirdim. kitapçıları gezer ve serinin bende olmayan kitaplarını arardım ve bir de mizah bölümünde karikatür okuyarak zaman geçirirdim.kitap okuma alışkanlığım babamın, yaşımı hatırlayamadığım bir zamanda bana ve kardeşlerime getirdiği 3 kitap sayesinde başladı.

dört kafadarlar takımı: zehir sarısı keman (thomas brezina nın yazdığı dedektiflik kitabı)küçük vampir kitap okuyor (angela sommer bodenburg un yazdığı çocuk kitabı. eminim ki babam bu kitabı sırf ismi yüzünden almıştır.)


ve sanırım en ünlü kitaplardan biri harry potter felsefe taşı (kapağındaki resmin detayları hala aklımda)
güzel bir sonuç bölümü yazamayacağım sanırım. nostalji bastı.

1 yorum: